CO JE LASER GAME?

Laser game (v zahraničí laser tag) je moderní kardio sport, při kterém je každý hráč vybaven elektronickou vestou a zbraní s laserem.
Cílem jednotlivých utkání není pouze nasbírat co nejvyšší skóre či vypnout co nejvíce soupeřů, ale také:

• zaběhat si a prohřát svaly,
• vyplavit adrenalin a posléze endorfin,
• trénovat postřeh, strategické a týmové myšlení,
• vyčistit si hlavu od každodenních starostí.

Sportovci používají vestu se senzory na hrudi, zádech a ramenou, které snímají zásahy soupeřů. K vestě je připojena laserová zbraň, ve které je rovněž toto čidlo. Laser ve zbraních je naprosto bezpečný a splňuje požadované normy (viz certifikáty).

Jednotlivá utkání probíhají v uzavřené sportovní aréně, která se skládá z velkého množství překážek a zákoutí (nutí tedy účastníky do aktivního pohybu). V celém prostoru je tma, používají se však UV světla, která zvýrazňují jednotlivé fluorescenční části arény, umístěné pro efekt i bezpečnost všech hráčů. Kvůli těmto světlům je doporučeno provozovat sport laser game v oblečení tmavých barev, nejlépe černé.